Федерация бильярдного спорта Украины
Стремись к лучшему! Играй с лучшими! Будь лучшим!
 
/ Новости бильярдного спорта / Інтерв’ю з автором українського більярду Стріла Віктором Барабаном.

Інтерв'ю з автором українського більярду Стріла Віктором Барабаном

 

- Розкажіть, будь-ласка, як і коли народилася ідея створення українського більярду Стріла?

- Ідея створення нової гри на більярді прийшла до мене ще в 2015 році. На той час я мав великий досвід гри в Піраміду, Снукер і Пул. І всі пірамідні ігри здавалися мені досить одноманітними у порівнянні з світовими видами більярду. Тому, маючи великий досвід наукової і інженерної роботи, я поставив собі задачу, створення оптимальної гри на пірамідному обладнанні, яка була би дуже видовищною, неодноманітною і потребувала би від гравця значних технічних і тактичних навичок.

В процесі розробки було зроблено синтез із усіх світових видів більярдних ігор, а також додано свій унікальний елемент (карамболь в Стрілі), що не використовується в жодній більярдній грі в світі.

Таким чином народилась гра на пірамідному столі, яка увібрала в себе переваги всіх більярдних різновидів, а саме:

1) складність і азарт забивання битка і прицільних куль, як в Піраміді;

2) необхідність влучання в конкретні чергові кулі, а звідси можливість постановки снукерів (масок), видовищна тактична боротьба і високі вимоги до позиційної гри, як в Снукері і Пулі;

3) Необхідність високого розуміння геометрії столу і гри від бортів, як в Карамболі.

 

- Що на сьогодні зроблено для розвитку українського більярду Стріла?

- На початку 2023 року я закінчив розробку правил більярду Стріла і визначився з тим, що для такої гри необхідний спеціальний комплект кольорових куль з заданими параметрами. Як ми знаємо найкращим виробником більярдних куль в світі є бельгійська компанія Aramith, тому я звернувся до спеціалістів цієї компанії з проханням виготовити експериментальні комплекти кольорових куль із смоли Aramith Premier діаметром 67 мм і вагою 266 грам. Ці кулі, на мою думку, найбільш керовані і при цьому не потребують заміни існуючого більярдного обладнання, а саме більярдних столів і більярдних київ.

Спеціалісти компанії Aramith відгукнулися на моє прохання і вже в березні цього року ми почали тестування нових куль і правил більярду Стріла.

В цих тестуваннях мені допомагали майстри спорту по Піраміді Євген Талов і Костянтин Кулик, і віце президент Федерації більярдного спорту України Юрій Ляшенко, за що їм велика подяка.

В процесі тестувань були оформлені правила більярду Стріла, а також різновидів Швидка Стріла і Бліц Стріла, які діють на даний момент.

До речі, ознайомитись з правилами більярду Стріла ви можете на нашому сайті strila.pro . Крім того на цьому сайті є контактні дані, за якими любителі більярду можуть зв'язатись з командою Більярду Стріла і задати свої питання.

Вже в червні ми провели перший бліц-турнір по більярду Стріла, в якому прийняли участь одні з найкращих гравців України, а саме Дмитро Білозеров, Андрій Родіонов, Богдан Рибалко, Владислав Косогов, Євген Талов, Костянтин Кулик, Богдан Шугалей та інші. Всі гравці дуже високо оцінили саму гру, а також кулі для більярду Стріла.

Зараз ми організували Лігу Більярду Стріла, фінал 1 Туру якої пройшов нещодавно в більярдному клубі Тріумф (м. Дніпро).

Усі відео більярду Стріла ви можете спостерігати на YouTube каналі Strila Billiards  . На цьому каналі ми регулярно показуємо ігри в прямому ефірі, а також викладаємо інші цікаві відео, що стосуються більярду Стріла. Там же ви можете подивитись відео по правилам більярду Стріла.

Також у нас є сторінки в Instagram  і TikTok  - strila_billiards і канал в Telegram - Strila Channel  , там ми викладаємо цікаві моменти і новини більярду Стріла.

 

- Які плани і перспективи розвитку українського більярду Стріла?

- Я мрію, щоб український більярд Стріла став міжнародним видом спорту. А для цього мають бути поставлені найвищі стандарти до усіх аспектів, що стосуються гри, від більярдного обладнання і рівня трансляції до поведінки і дрес-коду гравців.

Поки що ми тільки на початку цього шляху, але вже є немалі успіхи в цих напрямках.

Стосовно більярдного обладнання, як я вже казав, ми граємо комплектами кольорових куль Aramith Premier 67мм для Стріли - це кулі найвищої якості.

Крім того, ми граємо на більярдних столах ТМ DINARIS, а саме на найновішій розробці цих легендарних виробників DINARIS Едельвейс 2023.

В цій моделі враховані всі багаторічні напрацювання спеціалістів, і я з впевненістю можу сказати, що це найкращі столи для більярду в Україні. Встановлені вони в чудовому більярдному клубі Тріумф в місті Дніпро. Це професійний спортивний більярдний клуб, в якому підтримуються високі стандарти більярду і серед організаторів, і серед гравців.

Наразі в БК Тріумф ми будемо проводити регулярні турніри в рамках Ліги Більярду Стріла.

Крім того, до кінця року планується проведення всеукраїнського турніру з телевізійною якістю зображення, на який буде запрошено найкращих гравців України.

Тож дивіться український більярд Стріла, грайте в український більярд Стріла.

Слава Україні!

 

Прес служба ФБСУ 
 
 

Партнеры

 

         БК "ПРОМЕНАДА"       Бердянский завод резинотехнических изделий

    Национальная федерация бильярда Грузии  

 Національна федерація снукера України