Федерация бильярдного спорта Украины
Стремись к лучшему! Играй с лучшими! Будь лучшим!
 
/ Новости бильярдного спорта / ПРОЕКТ РЕГЛАМЕНТУ ОФІЦІЙНИХ ОБЛАСНИХ ЗМАГАНЬ З БІЛЬЯРДНОГО СПОРТУ СЕЗОН 2015 РОКУ

ПРОЕКТ РЕГЛАМЕНТУ ОФІЦІЙНИХ ОБЛАСНИХ ЗМАГАНЬ З БІЛЬЯРДНОГО СПОРТУ СЕЗОН 2015 РОКУ


1. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ ТА РЕЙТИНГ СПОРТСМЕНІВ

1.1. Обласні змагання проводяться у два етапи: перший етап - попередні ігри. другий етап - фінальна частина.

1.2. Змагання проводяться за трьома дисциплінами піраміди: вільна піраміда (1 етап), комбінована піраміда (2 етап), динамічна піраміда (3 етап), триборство (4 етап), вільна піраміда (5 етап), комбінована піраміда (6 етап), динамічна піраміда (7 етап), триборство (8 етап).

1.2. У одному сезоні змагання проводяться у 8 етапів, які поділині на дві частини (перша частина: січень-травень, друга частина: вересень-грудень). Чотири етапи у першої частини, чотири етапи у другої частини.

1.3. Фінальная частина проводиться у кінці року за олімпійською системою серед гравців вищої лізі, де визначають абсолютного чемпиона Дніпропетровської області за трьома іграми: вільна, комбінована та динамічна піраміди (триборство).

1.4. Вища ліга грає за сіткою 16 на 8. На першому етапі відбувається сліпе жеребкування. На усіх наступних етапах перші 8 гравців займають місця згідно з рейтингом, останні 8 гравців займають місця за сліпим жеребкуванням.

1.5. Перша ліга грає за сіткою згідно за кількостю гравців (наприклад: 8х4, 16х8, 32х16, 64х32 і т.д.). На першому етапі відбувається сліпе жеребкування. На усіх наступних етапах перші 8 гравців займають місця згідно з рейтингом, усі інші гравці займають місця за сліпим жеребкуванням. Фінальна частина у першої лізі не проводиться.

1.6. Ведеться рейтинг спортсменів, які беруть участь у змаганнях.

1.7. Рейтинг грунтується виключно на результатах, показаних спортсменом на змаганнях.

1.8. Рейтинг будується за допомогою системи Більборд (партнер ФБСУ - ЛЛБ).

1.9. За результатами річного циклу перші 12 гравців залишаються у вищої ліги на наступний сезон и переходять у наступний сезон за місцями згідно з рейтингом попереднього сезону.

1.10 Останні 4 гравця за результатом сезону залишають вищую лігу та переходять до першої ліги, участі у фінальної частині вони не приймають.

1.11. За результатами поточного сезону першої ліги, перші 4 гравця переходять у вищу лігу та приймають участь у финалі сезону. Ці 4 гравця грають у наступному сезоні у складі вищої ліги.

 

2. ПРИЗОВИЙ ФОНД ЗМАГАНЬ

2.1. Гарантований мінімальний призовий фонд кожного етапу у вищій ліги 5000 грн. (п'ять тисяч гривень), які складаються з 100% благодійних внесків гравців, та з фінансової допомоги ДОО ФБСУ. Відмова брати участь у змаганнях спортсменами вищої ліги заборонена, за виключенням особливих обставин, які розглядає комісія ДОО ФБСУ.

2.2. Призовий фонд у першої лізі становить 100 % благодійних внесків гравців.

3.3. Гарантований призовий фонд у фіналі вищої ліги становить 38400 грн.

 

3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА РЕГЛАМЕНТ ЗМАГАНЬ

3.1. Регламент офіційних обласних змагань з більярдного спорту сезону 2015 року (далі для стислості – Регламент) є локальним нормативним актом громадської організації «Дніпропетровского обласного осередка Федерації більярдного спорту України»

(далі для стислості - ДОО ФБСУ), регулює питання організації обласних змагань серед спортсменів ДОО ФБСУ.

3.2. Регламент є нормативним документом, обов'язковим для виконання усіма спортсменами ДОО ФБСУ.

3.3. Регламент грунтується на принципах дотримання міжнародного спортивного права і законодавства України в галузі фізичної культури і спорту;

3.4. дотримання норм і правил, встановлених ФБСУ;

3.5. повного та неухильного дотримання встановлених норм спортивної етики та дисциплінарної практики.

3.6.. Під обласними змаганнями в тексті цього Регламенту слід розуміти змагання, передбачені календарем змагань ДОО ФБСУ на 2015 рік.

 

4. ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. Розвиток Піраміди і подальшої її популяризації;

4.2. Організація дозвілля громадян, що цікавляться більярдним спортом;

4.3. Залучення до активних занять більярдом дітей, підлітків, молоді та інших категорій населення.

4.4. Матеріального стимулювання спортсменів, які мають вищі спортивні досягнення, на продовження активної діяльності в більярдному спорті;

4.5. визначення, виключно за спортивним принципом, спортсменів - переможців обласних змагань вищої та першої ліги;

4.6. підвищення рівня майстерності спортсменів;

4.7. створення умов для участі у обласних змаганнях, якомога більшого числа учасників;

 

5. УЧАСНИКИ І ДОПУСК ДО ЗМАГАНЬ ВИЩОЇ ТА ПЕРШОЇ ЛІГИ

 

5.1. У обласних змаганнях сезону 2015 беруть участь спортсмени – члени Дніпропетровського обласного осередка ФБСУ.

5.2. У вищої ліги право на участь мають 16 спортсменів, які у попередному сезоні увійшли у склад 16-і гравців згідно рейтингу ДОО ФБСУ та внесли благодійний внесок у розмірі 1200 грн. (тисяча двісті гривень)

5.3. У першої ліги мають право на участь усі бажаючи гравці з Дніпропетровськой области та інших областей за виключенням гравців, які увійшли до складу вищої ліги.

5.4. У кожному етапи право грати мають вищеназвані гравці які внесли разовий благодійний внесок до змагання у розмірі 200 грн. (двісті гривень)

 

6. ВИМОГИ ДО СПОРТИВНОЇ СПОРУДИ.

 

6.1. Для проведення обласних змагань допускаються спортивні споруди, стан яких задовольняють вимогам комісії ДОО ФБСУ.

6.2. Спортивні споруди, призначені для проведення обласних змагань, повинні мати не меньш 6-и бильярдних столів розміром 12-ть футів кожний.

6.3.Кожна спортивна споруда, призначена для проведення всеукраїнських змагань, повинна мати ігрову зону, обладнану згідно з Правилами гри в більярд, і відповідати технічним вимогам до більярдних столів і обладнання.

6.4. Підлога не повинна бути світлою або яскравоблискучою. Вона повинна мати дерев'яне або килимове покриття, що поглинає світло.

6.5. Повинно бути окреме місце для головної суддівської колегії.

6.6 Повинно бути робоче місце для ведення прямих трансляцій через Інтернет, організований доступ до інтернету зі швидкістю не менш ніж 2 Мбіт (вихідна швидкість).

6.7. Повинно бути місця для розміщення чергового медперсоналу, або пункти першої медичної допомоги;

 

7. ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКА І ОРГАНІЗАТОРА ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЬ.

7.1. Учасник обласних змагань має право запитувати і знати всю інформацію, пов'язану з регламентом проведення змагань;

7.2. Учасник обласних змагань має право на отримання перерви між зустрічами (не менше 15 хвилин) для відпочинку і особистих потреб.

7.3. Перед початком зустрічі гравець має право випробувати більярдний стіл протягом 5 хвилин.

7.4. Гравець має право звертатися до судді за роз'ясненням правил гри, а також інформації про поточний рахунок.

7.5. Гравець повинен до нанесення чергового удару заявити протест судді у столу, у разі якщо, на його думку він зафіксував порушення Правил гри, якщо гравець зробив черговий удар, то ігрова ситуація рахується заграною

7.6. Учасник змагань зобов'язаний знати і неухильно дотримувати Правила гри в більярд, правила змагань з більярдного спорту, положення про змагання і дійсний Регламент.

7.7. Учасник змагань зобов'язаний вести гру в повну силу, не допускаючи навмисного програшу окремих партії або зустрічей.

7.8. Учасник змагань зобов'язаний перебувати на ігровому майданчику протягом всієї зустрічі, за винятком часу, дозволеного для перерви.

7.9. Учасник змагань зобов'язаний дякувати рукостисканням перед початком зустрічі і після закінчення зустрічі суперника і суддів, які проводили зустріч.

7.10. Учасник змагань зобов'язаний бути на шикуванні перед початком та на відкритті змагань;

7.11. Учасник змагань зобов'язаний строго дотримуватися вимог носіння спортивної форми одягу.

7.12. Учасник змагань зобов'язаний дбайливо ставитися до майна спортивної споруди, спортивного обладнання.

7.13. Учасник змагань зобов'язаний не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку зустрічі з’явитися в місці проведення змагань.

7.14. Учасник змагань зобов'язаний давати інтерв'ю представникам засобів масової інформації;

7.15. Учасник змагань зобов'язаний не компрометувати статус спортсмена в цілому, при спілкуванні з вболівальниками або в їх присутності (не зловживати спиртними напоями, не палити, не лихословити, не хуліганити і т.п.), у місцях масового скупчення людей, на спортивних змаганнях і заходах.

7.16. У разі захворювання або нещасного випадку негайно попереджати Організатора змагань.

7.17. Учасник змагань зобов'язаний за допущені порушення і провини нести матеріальну, дисциплінарну і моральну відповідальність відповідно до чинного законодавством, Правил гри в більярд.

 

7.18. Учаснику змагань забороняється:

7.18.1. вступати в суперечки з суддями та суперниками;

7.18.2. навмисно пошкоджувати більярдне обладнання, спортивне і особисте майно;

7.18.3 наносити удари (чим-небудь) по обладнанню (столу, сукна, кулі, кию, огорожі), спортивному та особистому майну;

7.18.4. діяти нешанобливо (висловленнями або жестами, гучними вигуками або коментарями до гри, киданням кия, кулі тощо) по відношенню до глядачів, суперника, офіційним особам;

7.18.5 навмисно заважати (будь-якими своїми діями) проведення інших зустрічей;

7.18.6. навмисно затягувати гру;

7.18.7. вчиняти дії, які можуть бути кваліфіковані як дискримінаційні (тобто порушують права, свободи і законні інтереси людини і громадянина в залежності від його статі, раси, національності, мови, походження, майнового і посадового положення, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, належності до громадських об'єднань або яким-небудь соціальним групам) або націоналістичні по відношенню до інших гравців, членів їх сімей, а також до вболівальників і глядачів спортивних змагань;

7.18.8. брати участь в іграх і парі як організованих, так і нелегальних, метою участі в яких є отримання виграшу від угаданного результату спортивного змагання, в якому бере участь гравець, або в якому бере участь команда гравця;

7.18.9. отримувати самому або через своїх родичів і довірених осіб грошові винагороди ,або майнові вигоди від будь-яких громадян, або організацій за досягнення результату у зустрічах неспортивним методом ,або спробу іншим чином вплинути на результат якого-небудь спортивного змагання або серії зустрічей, негайно повідомляючи про подібні факти Організатору змагань;

7.18.10. вживати під час проведення змагань, у тому числі і під час перерви, тютюнові вироби, в змаганнях серед чоловіків та жінок при нехтуванні данною забороною спортсмену зараховується автоматична поразка в партії; серед юніорів, юнаків та дівчат – негайна дискваліфікація спортсмена зі змагання.

7.19 Організатором змагання (далі для стислості - Організатором) є ДОО ФБСУ та більярдний клуб, на території якого проводиться змагання і відповідає за якісне його проведення і відповідність нормам чинного законодавства, правил змагань, правил більярдної гри , положення про змагання і цього Регламенту.

7.20. У складі Організатора можуть бути й інші громадські і державні організації, органи державної влади та управління, які беруть активну участь у розвитку більярдного спорту.

7.21. Організатор має право застосовувати нормативні ініціативи, що не суперечать чинному законодавству, Правилам більярдної гри , Положення про змагання, цьому Регламенту;

7.22. Організатор має право приймати рішення щодо допуску спортсменів до участі у змаганнях;

7.23. Організатор зобов'язаний:

7.23.1. повністю підпорядковувати свою роботу виконанню намічених цілей і завдань змагання;

7.23.2. забезпечити повне виконання вимог чинного законодавства, Правил змагань, Правил більярдної гри , Положення про змагання, цього Регламенту;

 

7.23.3. організувати чітку і безперебійну роботу всіх служб та структурних підрозділів змагання;

7.23.4. забезпечувати умови для проведення змагань;

 

8. ФОРМА ОДЯГУ УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ

8.1. Форма одягу учасників змагань, як правило, повинна складатися з однотонної сорочки, темних костюмних штанів, однотонної жилетки, краватки-метелика (для чоловіків), темних туфель.

8.2. Форма одягу учасника повинна бути чистою, мати охайний вигляд.

8.3. Сорочка повинна постійно залишатися заправленою у штани, приховувати живіт, поперек і нижню білизну спортсмена.

8.4. Головний суддя змагань може дозволити на попередньому етапі змагань чоловікам грати без краватки-метелики.


Дніпропетровський обласний осередок Федерації більярдного спорту України

 
 
 

Партнеры

 

         БК "ПРОМЕНАДА"       Бердянский завод резинотехнических изделий

    Национальная федерация бильярда Грузии  

 Національна федерація снукера України