Федерация бильярдного спорта Украины
Стремись к лучшему! Играй с лучшими! Будь лучшим!
 
/ Новости бильярдного спорта / Міністру молоді та спорту України пану Жданову І.О.

 

                                                                                          Міністру молоді та спорту України

                                                                                          п. Жданову І.О.

                                                Шановний пане міністре!

Вперше за довгі роки більярд вийшов на шпальти центральних українських ЗМІ. Але, на жаль, приводом стали не блискучі перемоги наших спортсменів, а навпаки.

З 1-е по 5-е липня в Ростові-на-Дону (Росія) пройшов командний чемпіонат світу з більярдного спорту (російська піраміда), на якому Україна виборола «золото» серед чоловіків (Півченко/Новосад) та «срібло» серед жінок (Тучак/Ковальчук). Але з великим подивом шанувальники більярду дізнались, що до складу збірної було включено Олександра Бойко (м. Донецьк). Справа в тому, що в травні цього року Олександр Бойко (до речі, колишній чемпіон України) прийняв участь у чемпіонаті т.н. ДНР. На відео, знятому донецькими сепаратистами, Бойко відкриває турнір, котрий, згодом, і виграв. А відкриває турнір Олександр Бойко тому, що він, за нашою інформацією, є засновником і президентом «федерації більярдного спорту» т.н. «ДНР». До речі, на цьому відео также зафіковсано виступ відомого українського більярдиста Федору Куркчи (з 1:30 того ж самого відео). Саме про це йде мова в сюжетах телеканалу XSport та інтернет-версії щоденника «Дзеркало тижня». А вот на цьому фото (додаток №1) – Олександр Бойко 1 липня бере участь у складі збірної України в параді учасників чемпіоната світу. Також є відео з грою Олександра Бойко з цього чемпіонату.

До нашої федерації звертаються українські спортсмени, що обурені фактом запрошення (до речі, без будь-якого відбору) до національної збірної гравців, відкрито висловлюючих антиукраїнську позицію і підтримуючих «днр».

На жаль, відкрите лобіювання інтересів сепаратистів не є чимось незвичайним в діяльності Федерації спортивного більярду, і вищенаведений факт не є поодиноким, він лише набув загальнонаціонального розголосу.

На офіційному сайті є склад федерації, вивчення якого дає багато нового для розуміння діяльності цієї організації.

Відокремлений підрозділ ФСБУ в АР Крим. Керівник  – Прощенко Сергій Григорович. З перших днів російської окупації перейшов на службу к росіянам, ставши керівником кримського осередка Федерації більярдного спорту Росії (http://fbsrf.ru/node/25). До речі, Прощенко, в якості представника Росії, судив фінал чемпіоната світу в Ростові (http://www.tournamentservice.net/tournament.php?t_id=12143). Ніяких протестів з цього приводу українська федерація не подавала. Саме Прощенко є організатором командного чемпіонату Росії, що планується провести в українському місті Судак. Інакше, як антиукраїнською провокацією цей захід назвати не можна.

Відокремлений підрозділ ФСБУ в Донецькій обл.

Керівник – Уваров Євген Олександрович. Вже більше року проживає у Москві, та представляє на більярдних турнірах Росію.

Відокремлений підрозділ ФСБУ в Луганській обл.

Керівник – Лиховайда Сергій Захарович

Адреса: м. Луганськ, кв. Шевченко, 54б БК «Сокол»

http://mdsmst.ru/chempionat-po-bilyardnomu-sportu/ Сергій Лиховайда в якості директора БК «Сокіл» підтримує сепаратистів, організує в своєму клубі «чемпіонати ЛНР», та сам бере в них участь. Але це не завадило Федерації спортивного більярду України заявити Лиховайду в якості судді на той самий чемпіонат світу у Ростові (додаток 2 – на фото з призерами чемпіонату. В центрі – Лиховайда, зліва – Прошенко).

Звертаємо увагу також на ще один прикрий випадок. У квітні 2015 р. під час турніру у Москві за сумнівних обставин було дискваліфіковано до кінця року одного з лідерів українського більярду, дворазового чемпіона світу Ярослава Тарновецького. Незважаючи на те, що всі звинувачення були побудовані на словах однієї людини, жодних спроб захистити свого спортсмена Федерація спортивного більярду України не зробила.

З повагою Президіум Федерації більярдного спорту України

http://fbsu.info/info/index.htm

додаток №1
Александр Бойко в составе сборной Украины (второй слева) 1.07.2015г. 

Додаток 2

Сергей Прощенко и Сергей Лиховайда (нижний ряд слева направо). Чемпионат Мира в Ростове-на-Дону 1-5.07.2015г. 

 
 
 

Партнеры

 

         БК "ПРОМЕНАДА"       Бердянский завод резинотехнических изделий

    Национальная федерация бильярда Грузии  

 Національна федерація снукера України